ARF

ARF (Almost Ready to Fly) – téměř připraven k letu je označení stupně předzpracování stavebnice modelu letadla. Jednotlivé celky modelu jsou postavené, dokončené, potažené. Součástí balení není pohon, ani řídící elektronika. Potřebné příslušenství pro provoz modelu bývá vždy pečlivě popsáno v popisu a manuálu. Vždy je potřeba počítat s tím, že bude potřeba model zkompletovat, nainstalovat pohon a řídící elektroniku.

Sestavování z celků nebývá příliš složité, ale je potřeba počítat s tím, že se některé díly budou sesazovat a slepovat, dále se budou instalovat panty a osazovat řídící plochy letadla. Pak vás čekají práce jako zasklení kabiny, instalace maketových doplňků, podvozků.

ARF model jsou dodávány bez příslušenství. Jeho pořízení je nutné věnovat řádnou péči a doporučujeme vždy dodržovat parametry pohonů, serv a kvality RC soupravy předepsané výrobcem modelu.

Finální operací je instalace pohonu, serv, nádrže, akumulátoru, táhel, osvětlení, zatahovacích podvozků, atd. Nesmí se opomenout správné naprogramování vysílače, spárování s přijímačem a nastavení Fail Safe. Následuje celkové seřízení a kontrola všech funkcí.

Vždy je potřeba zkontrolovat správnou polohu těžiště, správné velikosti a směr výchylek kormidel. Poté se provádí zálet modelu - pokud možno zkušeným pilotem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení