O nás

Internetový obchod RC66.cz začal svou historii v roce 2005, kdy se spustil samotný e-shop a otevřela prodejna v Jablonci nad Nisou. V polovině roku 2015 tento internetový obchod změnil provozovatele na firmu RAMON COMMUNICATION, s. r. o. (dále pouze "RAMON"), která vlastní e-shop do dnešního dne. Prodejna se přesunula do Liberce, do Vratislavic nad Nisou, kde také firma RAMON sídlí a nabízí zákazníkům široký výběr modelářského sortimentu.

Historie firmy RAMON 

Se píše od roku 1990, kdy vznikla jako sdružení fyzických osob Václava Černého a Jaroslava Škody. Sdružení vzniklo z kamarádství a nadšení pro bezdrátové komunikace a název RAMON byl vytvořen ze spojení radiostanice – montáž.  Zpočátku „garážová“ firma se roku 1992 přestěhovala do pronajatých prostor ve  Vratislavicích nad Nisou. V roce 1993 proběhlo další stěhování,  do většího objektu Tanvaldská 40, který majitelé následně zakoupili a zrekonstruovali do současné podoby, kde firma RAMON stálé sídlí. V roce 2002 došlo k transformaci na společnost s ručením omezeným, RAMON COMMUNICATION, s.r.o., kterou od této doby vlastní již jen Václav Černý. 

Obrovská poptávka po bezdrátových komunikacích, zejména pomocí radiostanic, které v porevolučních dobách nahrazovaly stále nedostupné pevné linky umožnila rychlý rozvoj firmy. Po nástupu mobilních telefonů Eurotel v roce 1994 se stala firma RAMON významným dealerem Eurotelu v Libereckém kraji a zahájila servis mobilních telefonů.

Dalším milníkem byl příchod GSM telefonů NOKIA v roce 1998, kdy firma RAMON následně získala certifikaci pro autorizovaný servis mobilních telefonů Nokia, který jako jediná provozovala pro celý Liberecký kraj až do roku 2015.