E-flite Draco 2.0m Smart SAFE Select BNF Basic

Kód: EFL12550
Neohodnoceno
Značka: E-Flite
18 199 Kč 15 040,50 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele (dodání do 2-3 dnů) (4 ks)
Můžeme doručit do:
11.7.2022

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model E-flite Draco 2.0m, je jedením z nejvíce maketových a funkcemi nabitých RC letadel. Licencovaný model Mike Pateye typu BUSH, s funkcí STOL (krátký vzlet a přistání) má tlumiči odpružený podvozek, detailní kabinu, LED osvětlení (7 režimů) a elektroniku Spektrum Smart s podporou kompletní telemetrie.Balení obsahuje hotové díly dálkově řízeného RC modelu letadla E-flite Draco 2.0m Smart SAFE Select BNF Basic s nainstalovanou elektronikou: E-flite motor střídavý 5065, Spektrum Smart regulátor Avian 100A BL, 6x servo Spektrum A332 9g MG, Spektrum přijímač AR637TA. Podvozek, kola, 4-listá vrtule s kuželem, výztuha křídel, maketové antény. Návod CZ a manuál EN, DE, FR, IT.Dálkově řízený RC model letadla Draco je jediným oficiálně licencovaným modelem. Tento krásně maketově zpracovaný letoun je replikou skutečného letounu typu Bush ("letadlo do divočiny" s neupravenými přistávacími plochami), který zkonstruoval Mike Patey. Model Draco o rozpětí 2 metry, je jedním z nejmodernějších a nejvíce detailně zpracovaným modelem s řadou inovativních funkcí.

Kromě svého designu přesně vytvarovaného z lehkého a odolného EPO materiálu s povrchovou úpravou aplikovanou při výrobě, má také množství maketových detailů Extrascale v přesném měřítku, jako jsou antény, stupínky, winglety, odpružený podvozek s tlumiči King, klapky a mnoho dalšího. Čirá okna umožňují pohled do kokpitu s pilotem a na podsvícenou přístrojovou desku. V modelu je umístěno celkem 17 LED diod, které umožňují 7 režimů osvětlení modelu (konstantní svícení, stroboskopické apod.) Velké pneumatiky ve stylu Tundra výborně překonávají nerovnosti, zatímco tlumiče je absorbují. Řiditelná zadní ostruha poskytuje bezpečnou ovladatelnost modelu při pojíždění. Pro zkrácení dojezdu při přistání lze volitelně nastavit zpětný chod motoru (tato funkce je dostupná jen se 7-kanálovým vysílačem).

Nainstalovaná serva s kovovými převody zajistí přesné ovládání modelu. Vysoce výkonný střídavý motor pohání čtyř-listou vrtuli. Motor je řízen špičkovým regulátorem Spektrum Smart Avian 100A a spolu přijímačem AR637TA Smart, poskytují s kompatibilními vysílači Spektrum, rozsáhlá telemetrická data (napětí baterie Smart, proud, teplota regulátoru, otáčky,..). Model lze napájet akumulátorem 4S - 6S LiPo 4000 - 7000 mAh. Pro zobrazení telemetrie a využití funkcí Smart je nutné model napájet akumulátorem Spektrum Smart. I přes své větší rozměry a pokročilé funkce je model připraven k letu ve velmi krátkém čase. K montáži před letem nejsou potřeba žádné nástroje, 2-dílné křídlo jsou zajištěno čtvrt-otáčkovými křídlovými šrouby.

Model je díky elektronickým stabilizačním letovým systémům AS3X a SAFE Select určen i pro méně zkušené piloty. Díky velkému výkonu, perfektní ovladatelnosti a nepřekonatelnému STOL, si jej naplno užijí a ocení jeho kvality i zkušení piloti.

Model Draco (pouze verze BNF) má speciální volitelnou funkci REVERS PLYNU. Této funkci lze s min. 7 kanálovým vysílačem nastavit přepínač, který aktivuje zpětný chod motoru. To využijete při pojíždění nebo pro zkrácení dojezdu při přistání. Zpětný chod pracuje pouze s přijímačem Spektrum se Smart Throttle jako je AR637TA a vysílač Spektrum s minimálně 7 kanály. Regulátor Avian je také kompatibilní s přijímači, které mají pouze výstup PWM.

Elektronická stabilizace

DRACO 2.0m je vybaven exkluzivními technologiemi Spektrum ™ AS3X® a SAFE® Select. Funkce AS3X pracuje v pozadí, aby eliminovala účinky větru a turbulencí. Volitelně lze aktivovat funkci SAFE Select, která omezuje náklon modelu v letu a při navrácení křížových ovladačů do neutrálu se model automaticky uveden do horizontálního letu. Funkci SAFE Select lze přiřadit k přepínači a aktivovat ji, jen když budete chtít. Pokud nechcete SAFE Select využívat vůbec, jednoduše spárujete přijímač bez této funkce dle návodu a aktivní bude pouze 3-osá stabilizace AS3X.

Technologie Smart

Technologie Spektrum Smart nabízí více informací o modelu, přenos telemetrie, jednodušší obsluhu a péči o akumulátory. Všechny komponenty SMART, včetně baterií, jsou schopné spolu komunikovat a přenášet v reálném telemetrii čase. Pro zobrazení telemetrie (otáčky motoru, proud, napětí akumulátoru a další) je nutné mít vysílač Spektrum s funkcí Air Ware (DX6e a 8e, DX6 G2 / G3 a 8 G2, DX9, NX6, 8 a 10, iX12, iX20 a další vysílače). Při použití akumulátoru Spektrum Smart bude mít k dispozici také napětí jednotlivých článků, teplotu,...

Výkonný střídavý pohon

Nainstalovaný regulátor Spektrum™ Avian™ 100A Smart a výkonný střídavý motor spolu s mohutnou čtyřlistou vrtulí, umožňují použití široké škály akumulátorů pro všestranný let modelu. Nainstalujte akumulátor 4S LiPol pro pomalejší plynulé létání, nebo akumulátor 6S LiPol pro maximální vertikální výkon. Můžete instalovat akumulátor o kapacitě 4 000mAh, který udrží nízkou váhu a zatížení křídla, 5000mAh akumulátor pro skvělou rovnováhu mezi výkonem a ovladatelností, nebo až 7000mAh, aby jste dosáhli dlouhého letu až 10 – 15 minut.

Detailní zpracování

Model DRACO 2.0m obsahuje spoustu detailů Extra-Scale, jako jsou přesně tvarovaná křídla, stupínky do kokpitu, antény, výfuky motoru a další. Čiré okna a detailní kokpit s podsvíceným přístrojovým panelem a figurkou pilota přispívají k neuvěřitelně realistickému vzhledu. Přesně aplikované zbarvení spolu s obtisky zajistí, že na tento model budete právem hrdí.

Odpružený podvozek

Devizou modelu je jeho kompletně odpružený podvozek s řízenou zadní ostruhou a funkčním maketovým zpracováním. Licencované tlumiče KING bezpečně absorbují nárazy. Velké pneumatiky ve stylu Tundra překonají i hrbolatý terén. Řízená zadní ostruha zlepší řízení při pojíždění a pokud aktivujete zpětný chod motoru, je model hbitý a obratný i na zemi.

LED osvětlení

V modelu je nainstalovaných celkem 17 LED diod pro maximální autentičnost. Osvětlení má svou vlastní řídící jednotku. Je řízeno pátým kanálem a pokud jej přiřadíte k otočnému přepínači na vysílačce, budete mít k dispozici 7 dálkově ovládaných režimů osvětlení. Režimy nabízí možnosti od trvalého svícení, přes stroboskopické až po různé varianty svícení jednotlivých LED.

Konstrukce

Konstrukce s plně tvarovaným materiálem EPO umožňuje replikovat složité tvary a detaily skutečného modelu, při zachování nízké váhy, tuhosti a odolnosti. To dává modelu vynikající letové schopnosti, které jsou podpořeny rychlými servy s kovovými převody.

Rychlá příprava modelu

Pro sestavení modelu před letem není potřeba brát žádné nářadí. Dvoudílná křídla stáčí jen nasadit (konektory serv a osvětlení sami zapadnou - není nutné jej ručně spojovat) a zajistit pomocí čtvrt-otáčkových křídlových šroubů.

Stabilizace AS3X™

Přijímač Spektrum je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

Výhody funkce SAFE Select™:
 • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.
Vlastnosti
 • Letadlo typu BUSH s nepřekonatelnými STOL vlastnostmi
 • Jediná oficiálně licencovaná replika jedinečného letadlo DRACO konstruktéra Mike Patey
 • Jedno z dosud nejmodernějších, nejdetailnějších a funkcemi nabitých letadel E-flite®
 • Extra scale provedení detailů včetně množství tvarovaných povrchových prvků
 • Odpružený podvozek s licencovanými tlumiči KING
 • Celkem 17 LED diod pro osvícení modelu, se 7 režimy
 • Čirá skla a detailní kokpit s podsvíceným přístrojovým panelem a figurkou pilota
 • Instalovaný vysoce výkonný střídavý motor kompatibilní se 4S až 6S LiPol
 • Vhodný pro baterie od 4000 – 7000mAh s dobou letu 10 až 15 min
 • Regulátor Spektrum™ Avian™ Smart 100A poskytuje telemetrii v reálném čase prostřednictvím kompatibilního vysílače
 • Volitelně lze použít revers motoru (Dostupné jen se 7-kanálovým vysílačem)
 • Přijímač Spektrum AR637TA s telemetrií a špičkovou technologií DSMX®
 • Snadné létání s elektronickou ochranou letové obálky SAFE® Select
 • Bezkonkurenční stabilita a pocit z letu díky technologii AS3X®
 • Šest nainstalovaných serv s kovovými převody
 • Velký a pohodlný, magneticky zajištěný horní poklop s velkým prostorem pro baterii
 • Odpružená, řiditelná ostruha pro lepší a bezpečné pojíždění
 • Odpružený podvozek s velkými pneumatikami ve stylu tundra
 • Dvoudílné křídlo se čtvrt-otáčkovými křídlovými šrouby, plus systém handsfree pro připojení serv
 • Odolný drak modelu z EPO, s výztuhami z uhlíku a dřeva


Pro uvedení do provozu je nutné doplnit:

 • 6-ti kanálový vysílač (min. 7-kanálový pro revers motoru)
 • Akumulátor 4S - 6S LiPo
 • Nabíječ
Doporučené vysílače Spektrum

Pro spárování modelu verze BNF doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM:

 • 6-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX6e DSMX s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 6 články (22.2 V).

 • Pro běžné létání LiPo akumulátor 6S Spektrum Smart LiPo 22.2V 5000mAh 30C IC5 s konektorem IC5.
 • Pro delší dobu letu LiPo akumulátor 6S Spektrum Smart LiPo 22.2V 7000mAh 30C IC5 s konektorem IC5.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPol i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel, či vrtulníků používat moderní Smart LiPo akumulátory, nebo nabíjet vaše akumulátory od jiných výrobců, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100W.
Doporučené moderní výkonné nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo akumulátory

Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo akumulátory, doporučujeme používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

Nabíječ Dynamite Prophet Sport se dvěma výstupy 50 W

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.Doplňkové parametry

Kategorie: RC Sety
Záruka: 2 roky
Druh stavebnice: BNF
Konstrukce: EPO
Náročnost pilotáže: Mírně pokročilý
Typ: Civilní, sportovní
Rozpětí: 1974 mm
Délka: 1346 mm
Letová hmotnost: 3855 - 4535 g
Elektro pohon: Střídavý
Doporučená baterie: 4S 14.8V až 6S 22.2V 4000-7000mAh LiPo
Vrtule: Čtyřlistá 14.5 x 9

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení